Doğum Günü Süsleri

 

Doğum günleri kaç yaşında olursak olalım hemen herkesin heyecanla beklediği günlerdir. Doğum günlerinin vazgeçilmez şeylerinden birisi de doğum günü süsleridir. Doğum günü partisi denildiğinde akla hemen balonlar, duvar süsleri gibi doğum gününe özel süsler gelir. Doğum günü süsleri her yaşa ve zevke göre farklılık gösterecek şekilde tasarlanır.

Konsepte Göre Doğum Günü Süsü Seçimi

Doğum günü süsleri genellikle belli bir konsept çerçevesinde seçilir ve hazırlanır. Bu konseptler çocuklar için bir çizgi film ya da çocukların ilgisini çekebilecek herhangi bir dünyadan olabilir. Yetişkinler içinse çok daha farklı doğum günü konseptleri yaratabilirsiniz. Odağınıza belli bir tema alarak o tema ile doğum günü süsleri satın alabilir ve ortamı buna göre dekore edebilirsiniz. Yetişkinler için de sevdikleri bir film veya çocukken sevdikleri bir çizgifilm doğum günü konsepti olabilir.

Her Yaşta Çocuklar İçin Doğum Günü Süsleri

Çocukların yıl boyunca beklediği en özel günlerden birisidir doğum günleri. Bunun için onlara konseptli doğum günü süsleri ile özel bir doğum günü sürprizi yaşatabilirsiniz. Çocuklara özel tasarlanan süsler özellikle hafif ve kolay taşınabilir oluşu ile her ortamda rahatlıkla kullanılabilir. İster çizgi film karakterlerinin yer aldığı süsler olsun ister cinsiyete göre özel renk ve yapıda tasarlanmış süsler olsun ortamı bu özel güne hazırlamanızı sağlar.

Birbirinden farklı malzemelerden hazırlanmış süs paketleri sayesinde panolar, çizgi film karakterleri, balonlar, kapı ve duvar yazıları gibi süslerle doğum günü ruhunu çocuklarınıza tam hayallerindeki gibi yaşatabilirsiniz. Çocukların doğum günlerinde genellikle balonlar ağırlıkta olur. Doğum günü sahibinin adının yazdığı kartonlar veya süsler, renkli ve parlak “iyi ki doğdun” yazıları gibi şeyler çocukları mutlu eder.

Eğer bir çocuk için doğum günü organize ediyorsanız öncelikle çocuğun sevdiği renkleri, konseptleri, çizgi filmleri ve dünyaları öğrenmelisiniz. Sonra bunların olduğu güzel süsler alarak onları onun zevkine göre dekore edebilirsiniz. Bu süsler açık ve yeşillik bir alanda kullanılabileceği gibi kapalı bir alanda da kullanılabilirler.

Çocuklar için aynı zamanda müzik ve eğlence de önemlidir. Eğer bir çocuk için doğum günü organize ediyorsanız mutlaka onların eğlenmek ve enerjilerini atmak isteyeceklerini de hesaba katın. Bu noktada tabii ki önemli olan doğum günü çocuğunun ve arkadaşlarının yaş aralığı. Yaş aralıklarını öğrendikten sonra onlara uygun bir aktivite de araştırabilirsiniz.

1 Yaş Doğum Günü

Bir çocuğun ilk yaşı çok önemlidir. İleride ilk doğum gününü izlediğinde ya da fotoğraflara baktığında güzel bir doğum günü görmek her çocuğu mutlu eder ve ona sevildiğini hissettirir. İlk doğum günleri hem çocuk için hem de onun ailesi ve sevdikleri için oldukça özel bir kutlamadır.

1. Yaş doğum günlerinde çocuklar henüz çok küçük olduğu için genelde partiyi düzenleyen ebeveynleri ve yakınları olur. Çocuğun nelerden hoşlandığını bilen yakınları ona uygun bir konsept tasarlayabilirler. Özellikle asmalı süsler, simli süsler veya bayraklar ortamı tam istediğiniz gibi hazırlamanıza yardımcı olurlar.

Küçük çocuklar için hayvan figürleri ve parlak renkler ilgi çekicidir. Parti süslerini seçerken bunları göz önünde bulundurabilirsiniz.

Çocuklar İçin Konsept Doğum Günü Örnekleri

Çocuklar genellikle dönemin en sevilen çizgi filmlerini izlerler ve bilirler. Günümüzde bu çizgi filmler; Niloya, Karlar Ülkesi gibi çizgi filmlerdir.

Çocuklar animasyon filmleri de çok severler ve sık sık izlerler. Arabalar, Kayıp Balık Nemo, Shrek, Sevimli Canavarlar, İnanılmaz Aile, Buz Devri gibi sevilen animasyonları da birer doğum günü teması olarak kullanabilirsiniz.

Yetişkinler İçin Doğum Günü Süsleri

Yetişkinlere sürpriz bir parti yapmak istediğinizde de doğum günü süsleri önemli bir yer kaplar. Çünkü süsler bir partinin olmazsa olmazlarıdır. Yetişkin birisine doğum günü partisi hazırlamak için de onun sevdiği şeyleri bilmeniz önemlidir.

Yetişkin doğum günü partilerinde de balonlar, iyi ki doğdun yazıları ve başka çeşitli süsler bulunur. Çeşitli süslü pasta ve kurabiyelerle bu tarz doğum günlerini renklendirebilirsiniz. Cinsiyete göre yine daha farklı süslere yönelmek isterseniz erkekler için daha sade, maskülen süsler tercih ederken kadınlar için daha parlak renkler, fotoğraf çekilme alanı oluşturmak için kapı yazıları veya japon fenerleri tercih edebilirsiniz. Balonlarla oldukça farklı bir ortam yaratmanız da mümkün. İster tek renk balonları seçebilir isterseniz de daha parlak ve simli balonları da tercih edebilirsiniz.

Yetişkinler İçin Konsept Doğum Günü Örnekleri

Eğer yetişkinler için bir doğum günü organize ediyorsanız bu çocuklarınki kadar kolay olmayabilir. Ancak yine doğum günü sahibinin kişisel zevklerine uygun olarak bir konsept düzenleyebilirsiniz. Örneğin renkli bir kişilikse gökkuşağı, unicorn gibi renkli karakterler kullanarak bir doğum günü teması oluşturabilirsiniz. Ya da altın ve siyah rengi balonlar kullandığınız daha premium bir doğum günü görünümü de verebilirsiniz.

Eğer doğum günü sahibi herhangi bir filmi ya da animasyonu çok seviyorsa ona özel karakter ve kahramanların olduğu bir pasta ile konsepti destekleyerek güzel bir konsept oluşturabilirsiniz.

Doğum Günleri İçin Süsleme İpuçları

Doğum günü partisi için hazırlamak istediğiniz konsepti belirledikten sonra geriye mekanı güzelleştirmek ve doğum günü sahibiyle konukları memnun etmek kalıyor. Bunun için en güzel ipuçlarından birisi güzel bir masa veya masalar kurmaktır. Yiyeceklerin olduğu veya hediyelerin koyulacağı bir masayı harika bir şekilde süsleyerek güzel bir fotoğraf çekme alanı elde edebilirsiniz. Burada özel masa örtüleri tercih edebilir ya da masanın olduğu bölgeyi bayraklarla süsleyebilirsiniz.

Doğum günü partilerinde bol bol fotoğraf çekmek ve o günü ölümsüzleştirmek önemlidir. Bu yüzden fotoğraf çekilecek farklı alanlar da yaratabilirsiniz. Örneğin bir duvarı veya eğer açık alandaysanız bir köşeyi süsleyerek fotoğraf çekme alanı yaratabilirsiniz. Bu alanda doğum günü sahibinin ismi veya en sevdiği süsler yer alabilir. Böylece tüm davetlilere ve doğum günü sahibine unutulmaz kareler hediye edebilirsiniz.

Eğer kendi doğum gününüzü kendiniz organize ediyorsanız bu kendi sevdiğiniz konsepti yaratabilmek için harika bir fırsat. Her şeyin nasıl olmasını istiyorsanız kendiniz karar verebilirsiniz.

El Yapımı Doğum Günü Süsleri

Doğum günü partisi için ayırdığınız bütçeyi süslerin çoğunu kendiniz yaparak da kullanabilirsiniz. Örneğin satın aldığınız balonlarla yazılar yazabilir veya balonların yanına hazırladığınız kartonlarla süsler asabilirsiniz. Aynı zamanda eğer herhangi bir yemek masası veya hediye masası hazırlamak istiyorsanız onları da el yapımı süslerle süsleyebilirsiniz. Bunlar için de yine kurdele veya rafya gibi ürünler kullanabilirsiniz.

Doğum Günü Partisi İçin Yardımcı Materyaller

Kalabalık bir doğum günü organizasyonu planlıyorsanız ve bu organizasyonda yemek yenilecekse veya atıştırmalık bir şeyler olacaksa konsepti destekleyen plastik araçlar kullanabilirsiniz. Örneğin plastik bardak, plastik tabak, peçete gibi aksesuarları da konseptinize uygun olarak seçebilirsiniz. Özellikle dış mekanda yapılacak doğum günleri için bu materyaller vazgeçilmezdir. Bu sayede hem konseptinize destek olacak güzel parçalar seçebilir hem de organizasyonu çok daha az zahmetli bir hale getirebilirsiniz.

Bir başka yardımcı materyal fikri olarak kartondan büyük maketleri düşünebilirsiniz. Kişinin kendisini veya sevdiği herhangi bir şeyi ayakta durabilen bir model olarak yaptırabilir ve bunu doğum gününün bir parçası haline getirebilirsiniz.

Doğum Günü Süsleri Bütçesi

Her zaman bütçenize uygun doğum günü süsleri bulabilirsiniz. Nasıl bir parti organize etmek istediğinize bağlı olarak ortamı güzelleştirecek doğum günü süslerini her bütçeye uygun şekilde seçmeniz mümkün.

Doğum günü partisi organizasyonu için yüksek bir bütçe ayıramadığınız durumlarda süsleme malzemelerini kendiniz alarak tamamen el emeği bir konsept de yaratabilirsiniz. Kurdele çeşitleri, özel kağıtlar ve iplerle bunları yapmanız oldukça kolay. Bütçenize karar verdikten sonra daha rahat seçim yapabilirsiniz. Ardından en çok neleri kullanmak istediğinize karar vererek başlayabilirsiniz. Kullanmak istediğiniz şeyleri seçtikten sonra ise en uygun fiyatlılarını seçerek onları en iyi şekilde nasıl değerlendirebileceğinizi düşünebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR